rudas-klasikinis molio tinkas

KLASIKINIS RUDAS MOLIO TINKAS  VIDAUS DARBAMS

TIKUOJAMAS ANT:

  • Įvairių blokelių ir plytų mūro
  • Gelžbetonio plokščių
  • Šiaudinių sienų
  • Tinkavimui skirtos apšiltinimo vatos
  • Rąstinių sienų ( papildomai reikia naudoti tinklelį, medines balanas arba nendrinį demblį )
  • Krosnių, židinių
  • Kitų mineralinių statybinių paviršių   

APRAŠYMAS

Mr.Clay „Klasikinis molio tinkas“ sukurtas ir  pagamintas Lietuvoje iš natūralių žaliavų ir yra skirtas gyvenamųjų ir visuomeninių patalpų vidaus apdailos darbams.

Molio tinkas yra natūralus. Patalpose palaiko gerą mikroklimatą – žiemą akumuliuoja šilumą, o vasarą skleidžia malonią vėsą. Neutralizuoja kvapus ir teršalus, nedegus. Su Klasikiniu molio tinku lengva dirbti, galima įgyvendinti visus dizaino sumanymus – modeliuoti struktūras, bareljefus ir piešinius.

 SUDĖTIS

Vandeniu skiedžiamas tinkamai paruoštas molis ir kruopščiai atrinktas žvyras. Mišinį sudarantys komponentai nėra kenksmingi.

MAIŠYMAS IR NAUDOJIMAS

25kg. mišinio palaipsniui supilti į  kubilą su 4,5-5,5 l. vandens ir gerai išmaišyti, kad neliktų grumstelių. Leisti mišiniui  30 min. arba ilgiau brinkti ir po to dar kartą permaišyti. Mišinį galima palikti brinkti ir per naktį – taip jis taps dar plastiškesnis. Jei mišinys per tirštas – papildomai įpilkite vandens. Visus vandenį įgeriančius paviršius prieš tinkuojant būtina sudrėkinti su vandeniu 1-3 kartus. Tinkuojant sienas, kur įrengta hidroizoliacija, jas reikia nugruntuoti su sukibimą gerinančiu gruntu. Tinkuojant rastų sieną reikia naudoti  medines balanas, nendrinį demblį ar tinklelį. Vietas, kur jungiasi skirtingo įgeriamumo medžiagos būtina armuoti armavimo tinkleliu. Skaityti technines tinkavimo ant skirtingų paviršių rekomendacijas

Tinkuojant vienu kartu, maksimalus tinko storis – 12 mm. Išdžiūvus pirmajam sluoksniui, galima tinkuoti dar kartą, prieš tai paviršių lengvai sudrėkinus.

Vengti tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjo.

DARBO IR MAIŠYMO ĮRANKIAI

Tinko maišymui naudojami specialūs mišinių maišytuvai, skirti tinkui maišyti. Dirbant namų sąlygomis, galima naudoti galingesnes drėles su reguliuojamomis apsukomis.

Tinkuojant apdailiniu sluoksniu galima naudoti  tipines glaistykles, metalines tinkuotojo trintuves, kempines, šepečius bei kitokias pagalbines priemones, siekiant norimo rezultato. Tinkuojant mechanizuotai – tinka visi įrengimai, skirti tinkams išpurkšti.

TECHNINIAI DUOMENYS

Standartas LST EN 998-1:2017
Smulkumas, ne didesnis kaip 2 mm
Vandens kiekis 4,5 – 5,5 l/ 25kg
Tinko sluoksnio storis tinkuojant dviem kartais ~15 – 25  mm
Tinkuojant 1 kartu maksimalus tinko storis ~12 mm
Tinkavimo temperatūra > +5
Tinkavimo drėgmė < 70%
Džiūvimo trukmė 1 – 7 dienos
Sauso mišinio sąnaudos ~18 kg/m2/10 mm
Sumaišyto mišinio panaudojimo laikas Neribojamas
Sandėliavimo laikas Neribojamas
Spalva Ruda
Pakuotė 25 kg.; 1000kg